Rozmiar tekstu:

Zawody odbyły się w auli zabytkowego ponadstuletniego budynku IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w centrum Bytomia.
Startowało 69 młodych szachistów przydzielonych do trzech, wspólnych dla dziewcząt i chłopców, grup wiekowych. Liczbowo dominowali zawodnicy lokalnych domów kultury z Bytomia i Chorzowa, co przełożyło się na ich sukcesy drużynowe (I i II miejsce). Nie zabrakło też przedstawicieli naszych "odwiecznych" rywali: MDK Opole i MDK Świdnica.
MDK Fabryczna reprezentowało ośmioro zawodników - na co dzień uczestników zajęć grupy sportowej kol. Jakuba Żeberskiego.
Grupę starszych juniorów (do lat 18) wygrał 14-latek (!) Jakub Luberański. Drugie miejsce przypadło Radkowi Dytmanowi. W klasyfikacji dziewcząt do lat 14 zwyciężyła Magda Pawicka. Michał Demski zajął 3. miejsce wśród chłopców do lat 14. W najmłodszej grupie - młodzików do lat 10 - brązowy medal zdobył Filip Pawicki. Wynik: 5 medali indywidualnie dla MDK Fabryczna i III miejsce drużynowo. Nie punktowaliśmy w najmłodszej
i najstarszej grupie dziewcząt.
Koszty udziału w Mistrzostwach (przejazdy) zostały pokryte przez Radę Rodziców MDK. Dziękujemy.
Zawody przebiegały bardzo sprawnie i zakończyły się grubo przed planowanym terminem. Warto dodać, że organizatorzy w przeddzień imprezy postanowili zrezygnować z pobierania wpisowego (40 zł od każdego uczestnika). Pomimo tego przez cały czas trwania Mistrzostw częstowano nas ciepłymi i chłodnymi napojami oraz słodyczami. Każdy uczestnik otrzymał też okolicznościowy znaczek.