Rozmiar tekstu:

„O jeden set od dramatu”

27.03.22 odbył się kolejny turniej, którego organizatorem był OSiR Dzierżoniów. Drużyna MDK Fabryczna broniła w nim tytułu mistrzowskiego wywalczonego 15 listopada 2021r. Tym razem do turnieju zgłosiła się rekordowa liczba zespołów - 7 w głównej kategorii : juniorka/seniorka oraz 4 drużyny w młodszej kategorii kadetek.

Nasz zespół trafił do grupy „A” razem z: „Extreme Teame” , MKS Świdnica i zespołem o dość tajemniczej nazwie „Emerytki”. W fazie grupowej rywalizacja odbywała się na zasadzie „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów rozgrywanych do 15 punktów. Za zwycięstwo w dwóch setach wygrany zespół otrzymywał 3 punkty, za wygrany po tie-braeku 2 pkt, a jeden punkt zdobywał zespół przegrany. Drużyna MDK Fabryczna bardzo dobrze rozpoczęła turniej wygrywając pierwszą odsłonę meczu z „Emerytkami” 15:6. Jednak w drugiej partii było już gorzej. Od samego początku rywalki przejęły inicjatywę i przez większość seta utrzymywały 3-4 punktową przewagę. Dopiero przy stanie 9:13 zawodniczki MDK włączyły „5 bieg” i dzięki zaangażowaniu w obronie i świetnie rozgrywanym kontratakom wygrały 15:13. Ten wygrany set stał się, jak się później okazało, kluczem do awansu do półfinałów.

Po zakończeniu pierwszego grupowego meczu naszą drużynę czekała bardzo długa, dwu i pół godzinna przerwa. Po niej, troszkę znudzone oczekiwaniem zawodniczki MDK-u przespały początek pierwszego seta, ulegając łatwo drużynie „Extreme Team”. Mimo walki w drugiej partii, rozkręcone rywalki doprowadziły do wygranej 15:13 i całego meczu 2:0. To było już drugie zwycięstwo zespołu „Extreme Team”, który tym samym zapewnił sobie awans do półfinałów. Nas czekało decydujące starcie z MKS Świdnica, która niejednokrotnie wygrywała Dzierżoniowskie turnieje. Tym razem zespół MDK Fabryczna przeważał we wszystkich elementach techniczno-taktycznych i bez większych trudności wygrał oba sety 15:10 i 15:11 inkasując kolejne 3 punkty w tabeli, która mocno się skomplikowała po niespodziewanej wygranej 2:0 „Emerytek” w meczu z „Extreme Team”. Okazało się , że 3 zespoły w naszej grupie mają po dwa zwycięstwa i jedną porażkę. O awansie decydowały punkty za wygrane mecze oraz sety. Zespoły Exreme Team i MDK-F zdobyły po 6 punktów, a drużyna Emerytek 5 i to one zakończyły turniej na fazie grupowej. Przy liczeniu punktów w tabeli okazało się , jak ważne było zwycięstwo w drugim secie pierwszego meczu. Gdyby nie ono, to drużyna MDK-u mogłaby już wracać do domu. Oczywiście nie mniej ważne było zwycięstwo 2:0 z MKS Świdnica, i już za to należą się naszym dziewczynom wielkie brawa.

Do półfinałów awansowaliśmy z drugiego miejsca (równa liczba punktów, ale przegrana bezpośredniego meczu z Extreme Team) Naszym rywalem był zwycięzca grupy „B” – drużyna z Radkowa o nazwie „Bedosiary”. Nasz zespół od początku grał bardzo skutecznie w każdym elemencie. Wysoki procent bardzo dobrego przyjęcia pozwalał rozgrywać akcje, po których nasze zawodniczki z łatwością zdobywały punkty rozbijając linie obrony rywalek. Pierwszy set wygrywamy 15:9. Troszkę bardziej zacięty do pewnego momentu był set drugi, ale nasz zespół grał świetnie w obronie, dzięki czemu zdobywaliśmy coraz częściej punkty po kontratakach, a rywalki z każdą akcją traciły wiarę w zwycięstwo. Ostatecznie wygraliśmy tego seta 15:11 i awansowaliśmy do wielkiego finału.

W finale doszło do ponownego pojedynku z „Extreme Team”, który wygrał drugi półfinał z zespołem „The Winners”. Tym razem nie było długiego wchodzenia w mecz, żadnych przestojów, słabszej gry. Od początku MDK-F grał twardo, nieustępliwie, dużo broniąc i punktując przeciwniczki z pola serwisu. Dwa mecze i dwa oblicza MDK-u spowodowały narastającą niepewność rywalek, które popełniały coraz więcej własnych błędów, co jeszcze bardziej nakręcało grę naszych dziewczyn, które pokonały w „wielkim finale” przeciwniczki 2:0 15:12 i 15:10 rewanżując się w 100% za potknięcie w meczu grupowym.