Rozmiar tekstu:

28 listopada br. Na hali AWF Wrocław odbył się turniej „Volleymani”, w którym wzięły udział dziewczęta z sekcji siatkówki i minisiatkówki MDK Fabryczna. Dziewczęta rywalizowały w II lidze tych rozgrywek, i mimo że nie udało się awansować do wyższej grupy, to emocji nie brakowało.

Nasza sekcję reprezentowały:

Jagoda Mielniczek, Zuzanna Banasik, Klaudia Kaliszczak, Hanna Flicińska, Iga Olczyk, Anna Piskosz, Anna Kopeć, Zuzanna Paduchowska i Karolina Jajuga.

Autor: Trener Tomasz Wieliczko

W trudnych czasach pandemicznej izolacji, nasze siatkarki z sekcji siatkówki MDK Fabryczna wzięły udział w „Jesiennym Turnieju Piłki Siatkowej” który odbył się 15 listopada br. w Dzierżoniowie. Turniej zakończył się najmniej lubianym przez sportowców miejscem IV, choć kwestia miejsca ważyła się do samego końca turnieju. Były spore szanse na zajęcie nawet II miejsca, ale zabrakło dwóch udanych akcji, aby zakończyć zwycięstwem 2:0 mecz gwarantujący srebrny medal. Niestety losy meczu się odwróciły i ostatecznie to rywalki cieszyły się wygraną 2:1. Ostatecznie nasza drużyna zdobyła tą samą liczbę punktów, co zespół z III miejsca, a o losie medali zadecydował bilans małych punktów, które rywalki miały lepszy. Wynik turnieju zmotywował siatkarki MDK-u do powrotu w następnym tygodniu, na kolejny turniej organizowany przez OSiR Dzierżoniów.

Podrażnione ambicją siatkarki Sekcji Siatkówki MDK „Fabryczna” na „Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej” w dniu 22.11.20 spisywały się już dużo lepiej zajmując II miejsce. Nasz zespół uległ tym razem tylko zwyciężczyniom w obu turniejów – siatkarkom ze Świdnicy. W porównaniu do pierwszego meczu z tą drużyną, teraz udało się postawić większy opór rywalkom, a nawet wygrać z nimi seta. Niestety nie wystarczyło to do wygrania turnieju, ale poziom gry świadczy o progresie i sporych możliwościach naszej drużyny. W pozostałych meczach nasze dziewczęta pewnie i bez straty seta rozprawiały się w kolejnymi zespołami zajmując ostatecznie II miejsce.