Rozmiar tekstu:

 aktualności i miejsce siatkowka

ZMIANA POKOLENIA - Relacja trenera Tomasza Wieliczko:

Po odejściu z MDK Fabryczna sekcji siatkówki seniorek, ich miejsce zajęły młode, utalentowane młodziczki, które nawiązały do najlepszych tradycji ich starszych koleżanek. W swoim pierwszym występie na „Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej” , który odbył się 4 grudnia 2022 r. w kategorii kadetek zajęły I MIEJSCE.

Do turnieju w tej, młodszej kategorii zgłosiło się 5 drużyn: z Jaworzyny, Jeleniej Góry, dwie drużyny z Dzierżoniowa oraz nasza drużyna reprezentująca stolicę Dolnego Śląska. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów rozgrywanych do 21 punktów.

Nasza drużyna w pierwszym meczu pokonała 2:0 w setach faworyzowany zespół z Jeleniej Góry, a w kolejnym meczu również 2:0 zespół Lider Dzierżoniów II. Z kompletem punktów na półmetku turnieju, i z 6-cioma punktami drużyna MDK Fabryczna prowadziła w klasyfikacji turniejowej, wyprzedzając zespół z Jaworzyny, który po dwóch wygranych meczach zdobył tylko 5 punktów.

W drugiej części turnieju, nasz zespół rozegrał również dwa mecze. Pierwszy:  MDK Fabryczna – Volley Jaworzyna Śląska spowodował, że tabela turnieju mocno się skomplikowała. Po zaciętym i wyrównanym meczu to zespół z Jaworzyny cieszył się ze zwycięstwa 2:1 w setach, ale dzięki wygranemu setowi i zdobytemu punktowi oba zespoły zrównały się w klasyfikacji punktowej. Zgodnie z regulaminem turnieju, w takiej sytuacji decydować miała różnica małych punktów. Zespół z Jaworzyny miał już rozegrane wszystkie mecze, a różnica małych punktów wynosiła +35. Nasz zespół miał do rozegrania jeszcze jeden mecz z zespołem Lider Dzierżoniów I, w którym musiał wygrać w dwóch setach, tracąc nie więcej niż 23 punkty. W pierwszym secie pokonaliśmy rywalki 21:8 i wszystko wskazywało, że uda się dowieść bezpieczna prowadzenie do końca meczu. Niestety    w drugiej partii nie było już tak łatwo. Rywalki poprawiły swoją grę. Dużo lepiej broniły, a nasze zagrywki nie robiły już takiej szkody jak w pierwszym secie. Ostatecznie udało się wygrać 21:13 tracąc w sumie 21 małych punktów, ale ostatecznie wyprzedzając Volley Jaworzynę Śląską różnicą 2 małych punktów.

Z bilansem 3 wygranych w stosunku 2:0 i jedną przegraną 1:2 zajmujemy I MIEJSCE

GRATULACJE dla zespołu młodziczek MDK „Fabryczna” w składzie:

- Lena Baran

- Wiktoria Fluder

- Aleksandra Gryszan

- Klaudia Kaliszczak

- Kinga Kocur

- Jagoda Mielniczek

- Iga Olczyk

- Zuzanna Paduchowicz

 

 

 

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poprzedni Następny