aktualności szachy dolnośląskie

DNIU 30 CZERWCA zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń! Wpłynęło aż 63 prac! Bardzo dziękujemy!

W związku z okresem urlopowym posiedzenie jury i ogłoszenie wyników nastąpi w pierwszym tygodniu sierpnia, wtedy również podamy szczegóły dotyczące wernisażu i wystawy prac w Polanicy Zdrój.

Zatem uzbrojcie się w cierpliwość, jeszcze raz wszystkim dziękujemy :)

NOWY KONKURS W MDK FABRYCZNA!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Artystycznym SZACHY DOLNOŚLĄSKIE.

Organizatorami Konkursu są Młodzieżowy Dom Kultury Fabryczna oraz Dolnośląski Związek Szachowy a patronatem objął nas Klub Szachowy Polonia Wrocław.

Do wygrania:

nagrody

CEL KONKURSU:

W dobie dominującego zainteresowania dzieci i młodzieży technologiami elektronicznymi warto wspierać tradycyjne dyscypliny sportowe, jakimi są szachy. Sekcje szachowe funkcjonują w każdej niemal placówce kulturalno-oświatowej i to właśnie im dedykujemy ten konkurs. Kierujemy go do dzieci i młodzieży z Dolnego Śląska. Dzięki wykorzystaniu symboli z całego regionu i otwartemu charakterowi konkursu liczymy na wiele oryginalnych prac. Autorzy mogą wykorzystać lokalne herby, zabytki czy inne charakterystyczne i rozpoznawalne symbole, łącząc je z motywem szachowym: figurami szachowymi, pionkami czy z szachownicą.

Technika, w jakiej wykonacie pracę jest absolutnie dowolna, musi tylko dać się udokumentować za pomocą zdjęcia bądź filmu. Liczymy na Waszą pomysłowość, kreatywność!

Zapraszamy do twórczej zabawy!

UCZESTNICY:

Dzieci i młodzież z dolnośląskich placówek oświatowych.

WARUNKI KONKURSU:

Technika dowolna, może to być rysunek, malarstwo, grafika, rzeźba, instalacja artystyczna, komiks, ilustracja zrobiona w programie graficznym, fotografia, fotomontaż, kolaż,

ale również film nagrany na smartfonie czy zmontowany w prostej aplikacji. Jedynym ograniczeniem jest konieczność udokumentowania pracy za pomocą fotografii w dobrej rozdzielczości 300 dpi,(format: jpg. pgn.), dzięki której można będzie taką fotografię wydrukować na większym formacie lub też poprzez nagranie filmu w poprawnej jakości

w formacie mp4. Pliki o niskiej wadze należy wysłać na adres:

natomiast cięższe pliki prosimy wysyłać na ten sam adres za pomocą platform takich jak www.wetranfer.com

Pliki oraz tytuł e-maila muszą mieć nazwę

“tytuł pracy_imię i nazwisko_wiek uczestnika”

np.:  “Wieża kłodzka_Janek Kowalski_7 lat”.

UWAGA: do wiadomości należy dołączyć:

- wypełnioną kartę zgłoszeniową POBIERZ

- załącznik nr 2 (Formularz zgody - uczestnik) POBIERZ

Prosimy o zapoznanie się z pozostałymi dokumentami:

- regulamin POBIERZ

- klauzula informacyjna POBIERZ

PRACE NIESPEŁNIAJĄCE TYCH WARUNKÓW NIE BĘDĄ OCENIANE.

Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją powyższego regulaminu oraz

z wyrażeniem zgody na nieodpłatną publikację i reprodukowanie zgłoszonych prac przez Organizatorów.

TERMIN SKŁADANIA PRAC:

Zdjęcia i filmy wykonane zgodnie z regulaminem należy przesłać do dnia 30.06.2022 r.

OCENA PRAC:

Oceny prac dokona powołane przez organizatorów Jury Konkursowe. Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:

1. Dzieci w wieku 7– 9 lat

2. Dzieci w wieku 10-13 lat

3. Dzieci w wieku 14 – 16 lat

4. Młodzież w wieku 17 – 25 lat

Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej www.mdk.wroc.pl oraz w mediach społecznościowych Młodzieżowego Domu Kultury Fabryczna.:

www.facebook.com/mdkfabryczna

www.instagram.com/mdkfabryczna

NAGRODY:

Organizatorzy konkursu przewidują dla autorów w każdej kategorii wiekowej nagrodę I, II, III stopnia oraz wyróżnienia.

Nagrody I, II, III stopnia  - nagrody rzeczowe (min.: smartgames, smatrwatche, słuchawki i inne)

Wyróżnione osoby dostaną od nas pamiątkowe dyplomy.

Nagrodzone prace będą upublicznione na stronach www organizatorów oraz podczas 58. Międzynarodowego Festiwalu Szachowego im. Akiby Rubinsteina w dniach 12-21.08.2022 w Polanicy Zdroju

www.rubinstein.dzszach.pl

UWAGI:

Wszystkich dodatkowych informacji udziela:

Młodzieżowy Dom Kultury Fabryczna, ul. Zemska 16a, 54-438 Wrocław,

Koordynatorem Konkursu jest Katarzyna Wawrzyniak (Dział Imprez) oraz Jakub Żeberski (sekcja Szachy).

Przydatne materiały:

Mapa Dolnego Śląska - ATRAKCJE