Anna Gałuszka

Anna Gałuszka

Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych na kierunku tkactwo artystyczne.

W 1999 obroniła dyplom pod kierownictwem profesor Ireny Lipskiej-Zworskiej na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (obecnie: Akademia Sztuk Pięknych

im. E. Gepperta). O 2000 roku prowadzi działalność artystyczną, zajmując się szkłem i ceramiką, recyclingiem oraz szyciem obrazów i rzeźb. Pracuje również, jako animatorka kultury, nauczycielka, kuratorka wystaw a także organizatorka wydarzeń artystycznych.

Ma na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe, min.: kolejne edycje wrocławskiego Rytuału.

W 2015 roku współtworzyła Galerię Sztuki Tętno, którą od 2017 roku prowadzi samodzielnie.

Członek Zarządu ZPAP we Wrocławiu. W 2020 otrzymała stypendium "Kultura w sieci" na projekt DoSztukowanie, promujący twórczość wrocławskich artystów.

/RK/

O moich zajęciach

Wiek uczestników: od 6 do 20 roku życia

Maksymalnie 10 osób w grupie.

Zajęcia trwają 1,15-1,30 godziny.

Zajęcia kierowane są do dzieci chcących rozwijać swoje zdolności manualne i artystyczne. Inspirujemy się wszystkim co nas otacza. Poruszamy również teamaty okolicznościowe.

Na zajęciach poznajemy różne techniki szklarskie od zwykłego malowania na szkle poprzez szkło wypalane w piecu czyli fusing.

Wykorzystujemy szyby, stłuczkę szklaną, którą ozdabiamy i formujemy na gorąco.

Zajęcia wspierają rozwój zdolności manualnych i artystycznych pomagają w koncentracji, wyciszają. Są formą arteterapii.

Prezentujemy prace dzieci na wystawach.

Zajęcia, które prowadzę

Moje sukcesy

• Udział w 2 wystawach indywidualnych oraz w ok. 20 wystawach zbiorowych w Polsce i Danii.
  • Od 2012 roku aktywnie uczestniczy w działaniach podejmowanych przez Fundację Fly with Art w ramach Europejskiego Festiwalu Szkła "Play with Glass",
  • Od 2015 r. pracuje w MDK Fabryczna jako instruktor pracowni szkła artystycznego.