Rozmiar tekstu:

W dniach od 12 do 14 października w Krakowie odbywało się I Grand Prix kadetów i kadetek w tenisie stołowym.

W gronie najlepszych zawodniczek w Polsce znalazła się Zuzanna Gałka. W grupie Zuza pokonała Czaje Zuzannę z Gdańsk 3:2 (11,-2,-4,7,5) oraz Guzik Aleksandre z Gdówa 3:2 (-5,8,11,-7,6) przegrała z Cyrwus Anną z Nowego Targu 0:3 i wyszła z grupy zdobywając drugie miejsce. W fazie pucharowej przegrała z Aleksandrą Wiśniewską 1:4 z Brzegu Dolnego, ale na usprawiedliwienie przegranej trzeba dodać, że od stanu 1:0 i 5:1 dla Zuzy, grała ona z lekką kontuzją, którą uniemożliwiła jej grę na sto procent. W pozostałych grach o miejsce Zuza pokonała Pustelnik Kamilę z Jastrzębia 3:1 i przegrała z Hajduk Martyną z Przemyśla oraz Julią Furman AE Wrocław po 1:3 i ostatecznie zakończyła zmagania na dobrym 20 miejscu, biorąc pod uwagę, że po pierwszym turnieju kadetek sklasyfikowanych jest 400 zawodniczek. Gratulujemy!

FOTORELACJA

W dniach od 3 do 6 maja w Luboniu odbywały się Mistrzostwa Polski kadetów w tenisie stołowym, będące również Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży w sportach halowych.

Znakomicie w turnieju zagrała Zuzanna Gałka. Zuzia w deblu z Chwojko Jagodą (Bronowianka Kraków) dotarły do ćwierćfinału, pokonując między innymi pary Muca Samanta-Surowiak Laura 3:0(6,4,6), Hajduk Martyna-Niciak Zuzanna 3:2(9,5,-9,-9,9). W grze o medal niestety uległy parze rozstawianej z numerem jeden Kwiatkowska Elżbieta-Szymczyk Natalia 0:3(-5,-11,-9). W grze mieszanej z Rutkowskim Mateuszem(Dekorglass Działdowo) Zuza, również zaliczyła bardzo udany występ zajmując dziewiąte miejsce, ulegając tylko parze rozstawianej z numerem dwa Królikowska Katarzyna-Dziuba Patryk 0:3(-11,-9,-7). W grze pojedynczej niestety nie było tak dobrze, Zuza wygrała tylko jedno spotkanie i zajęła miejsce 25-32. Mimo gorszego indywidualnie wyniku na Mistrzostwach w pozostałych Grand Prix Polski Zuza grała bardzo dobrze i uzyskała limit ogólnopolski na przyszły sezon. W pierwszym turnieju Zuzia będzie rozstawiana z numerem dziewięć w Polsce! Wielkie gratulacje.

FOTORELACJA

W dniach od 23 do 25 marca w Drzonkowie odbywały się III Grand Prix Polski kadetów i kadetek w tenisie stołowym.

W zawodach wzięła udział Zuzanna Gałka, dzięki wygranemu wcześniej III WTK kadetek na Dolnym Śląsku. Zuzia w dwudniowych zmaganiach zagrała wspaniale i zajęła siódme miejsce w Polsce, a trzecie w swoim roczniku. W grach grupowych Zuza pokonała Samiec Maję z Porzecza 3:0, Lilianę Przybył z Wołowa 3:0 i przegrała z późniejszą zwyciężczynią Królikowską Katarzyną ze Strzelec Frysztak 0:3. W grze o 1/16 finału Zuza spotkała się  z rozstawioną z numerem osiem Stachniak Martyną z Przemyśla i niespodziewanie po wspaniałym pojedynku wygrała 4:2 (-2,10,4,9,-8,2) W grze o wejście do ćwierćfinału spotkała rozstawioną z numerem dziewięć w kraju Hajduk Martynę z Przemyśla i również wygrała mimo, że przegrywała już 0:2, nie poddała się i ostatecznie pokonała rywalkę 4:2(-7,-7,4,8,7,8). W meczu o półfinał spotkała faworytkę Elżbietę Kwiatkowską z Brzegu Dolnego i mimo ambitnej walki Zuza przegrała ten mecz 0:4. W grze o miejsca, Zuza najpierw przegrała po emocjonującym meczu 2:3 z Jarkowską Aleksandrą z Białegostoku, a następnie pokonała Mistrzynię Polski młodziczek z ubiegłego roku i rozstawioną z numerem dwa Brzyską Anną z Jarosławia 3:1 i zakończyła zmagania na wspaniałym 7 miejscu. Zuza dzięki bardzo dobremu wynikowi wywalczyła awans z listy PZTS na Mistrzostwa Polski, które odbędą się od 3 do 6 maja w Luboniu. Wielkie gratulacje dla Zuzy!

FOTORELACJA

4 marca w Brzegu Dolnym rozegrano III Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny kadetów i kadetek w tenisie stołowym.

W zawodach wystartowało blisko osiemdziesiąt zawodniczek i zawodników. Znakomicie w turnieju zagrała Zuzanna Gałka, która wygrała całe zawody tracąc jedynie dwa sety. W pierwszych dwóch pojedynkach pokonała ona dwie niżej klasyfikowane rywalki Włodarczyk Nikolę z Orląt Krosnowice oraz Sowę Andżelikę z Rokita Brzeg Dolny po 3:0. W ćwierćfinale Zuza trafiła na dobrze sobie znaną Aleksandrę Satławę z Orląt Krosnowice, w pierwszym secie lepsza okazała się Ola, która wygrała 13:11, drugi set  był równie zacięty, ale tym razem lepsza okazała się Zuza, w trzecim i czwartym secie uwidoczniła się przewaga naszej zawodniczki, która ostatecznie wygrała 3:1. W grze półfinałowej Zuza trafiła na jedną z faworytek Aleksandre Wiśniewską z Rokity Brzeg Dolny. Dwa pierwsze sety były zacięte, ale oba wygrała Zuza, w trzecim secie Zuza po jednym z zagrań podkręciła kostkę i przegrała go 12:14. Czwarty set rozpoczął się po krótkiej przerwie, Zuza utykając wróciła do stołu i ku zdziwieniu rywalki nie poddała się i wygrała tego seta i mecz 3:1 docierając do finału. W grze finałowej po kolejnych zabiegach wydało się wszystkim zgromadzonym na sali, że rywalizując z rozstawioną z numerem jeden Julią Furman z Uniwersytetu Ekonomicznego Wrocław jest bez szans, ale kolejny raz Zuza wykazała się wielką wolą walki i mimo bolącej stopy wygrała finał 3:0 (11:9,12:10,11:4). Wielkie gratulacje za zwycięstwo oraz piękną postawę. Zuza wygrywając turniej zakwalifikowała się do III Grand Prix Polski kadetów, które odbędą się w dniach 23-25 marca w Drzonkowie.