Rozmiar tekstu:

Puchar Polski - Bydgoszcz 2017

1 złoto i 1 brązowych krążków z Pucharu Polski 24-26.03.2017 r.

Kolejny udany występ naszych taekwondzistów olimpijskich. Tym razem gospodarzem imprezy była Bydgoszcz. W zawodach udział wzięło 680 zawodników z klubów z Białorusi, Czech, Irlandii, Łotwy, Słowacji i Polski. Najlepiej z całej drużyny spisała się najmłodsza Nikola Janik w kat -40kg, która zdobyła złoty medal. Jako najwyżej rozstawiona w rankingu pierwszą walkę miała wolnym losem, w drugiej pokonała Białorusinkę, w trzeciej koleżankę z klubu, a finale pokonała zawodniczkę z Poznania 18:1. Równie dobrze spisał się Michał Dobrucki, który zdobył brązowy medal. Poza strefą medalową znaleźli się Piotr Kułakowski oraz Kornel Klepak. Gratulujemy.

Puchar Polski -  Ostrowiec Świętokrzyski 2017

11-12.03.2017 rodbył się kolejny turniej rankingowy z cyklu Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim.

Tym razem miejscem zmagań był Ostrowiec Świętokrzyski. Nasza sekcja spisała się wyśmienicie. Michał Dobrucki oraz Nikola Janik zajęli miejsca pierwsze a Michał Mikrut miejsce 9-16. Największe uznanie należy się młodziczce Nikoli Janik, która stoczyła trzy zacięte pojedynki i wszystkie wygrała przed czasem, w tym dwa przez KO.

Puchar Polski -  Świnoujście 2017

W dniach 3-5.03.2017 w Świnoujściu odbył się Puchar Polski  w Taekwondo Olimpijskim.

Naszą sekcję reprezentowali kadet Michał Dobrucki oraz młodziczka Nikola Janik. Oboje spisali się wyśmienicie. Nikola wygrała swoje wszystkie walki i ostatecznie zajęła miejsce pierwsze. Michał przegrał nieznacznie w ostatnich sekundach z brązowym medalistą Mistrzostw Polski z ubiegłego roku i zajął miejsce drugie. On również wygrał trzy walki.