Rozmiar tekstu:

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

W dniu 9.10.2016 r w Opolu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (zawody rankingowe Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego). Bardzo dobry występ jako jedyna z naszej sekcji zanotowała zawodniczka Nikola Janik, która zdobyła złoty i brązowy medal. Gratulujemy.

imag 10

Puchar Polski - Bydgoszcz Cup 2016

W dniach 8-10.04.2016 r. zawodnicy i zawodniczki sekcji MDK Wrocław Fabryczna wystartowali w Bydgoszczy w Pucharze Polski. W zawodach brało udział prawie 700 zawodników z 6 państw. Najlepiej z naszej trójki walczących zawodników spisała się najmłodsza, młodziczka Nikola Janik dla której był to pierwszy start w Polsce w konkurencji walki sportowej. Nikola w pierwszej walce pokonała w dogrywce zawodniczkę z Warszawy, w drugiej zdecydowanie wygrała z zawodniczką gospodarzy 27 : 1, w trzeciej wygranej, zmierzyła się z bardzo utytułowaną zawodniczką z Poznania 4 : 1.

tb1

W walce finałowej uległa w tym dniu nieznacznie lepszej zawodniczce z Łomży. Ostatecznie zdobyła drugie miejsce. Duże uznania należą się pozostałym zawodnikom, którym nie udało się stanąć na podium za dobre i zacięte walki do końca, Kornelowi Klepakowi i Michałowi Mikrutowi (pierwsza walka wygrana). Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie z Bydgoszczy zaowocuje na kolejnych zawodach. Za 6 tygodni dwójka naszych zawodników Kornel Klepak i Michał Mikrut wystartują w Mistrzostwach Polski kadetów w Giżycku (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży). Mamy nadzieję, że do tego czasu do zdrowia powróci po kontuzji Michał Dobrucki i będzie miał szansę o medale z ww. zawodów.