Aleksander Piechaczek

Aleksander Piechaczek

CV

Absolwent dwóch fakultetów Akademii Muzycznej im.Karola Lipińskiego we Wrocławiu ( Wydział Wychowania Muzycznego – specjalizacja dyrygentura chóralna i prowadzenie zespołów oraz Wydział Kompozycji, Teorii Muzyki i Dyrygentury – specjalizacja dyrygentura symfoniczna ). Wrocławski muzyk, pianista, kompozytor, aranżer, wokalista. Kierownik artystyczny m.in. Zespołu Wokalnego NUTABENE, Zespołów wokalnych Małe Vivo, Vivo i Duże Vivo, Kameralnego Chóru MISERICORDIA, Orkiestry Dziecięcej oraz Orkiestry Symfonicznej przy Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy. Jego zespoły wielokrotnie zdobywały laury na wielu festiwalach i konkursach wokalnych. Z zespołem NUTABENE kończy właśnie nagranie pierwszej płyty pt.” Tylko do słuchania ”. Wraz z zespołami występował na wielu scenach muzycznych Wrocławia m.in. na wrocławskim Rynku, na Wyspie Słodowej, w Starym Klasztorze, w sali koncertowej Akademii Muzycznej, a także na scenie Amfiteatru w Opolu.

Wybrane festiwale i konkursy:

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Obcojęzycznej ( 10 edycji )

Konkurs Internetowy Digi- Talenty 2020

Festiwal Poezji Śpiewanej „Mimoza”

Konkurs songwriterski im.Roberta Brylewskiego

Konkurs muzyczny „Nagraj z nami płytę”.

Ogólnopolski Festiwal Polskiej Piosenki Rozrywkowej „Firaleja Gwiazd”

Festiwal Piosenki „Wiosenne Czarowanie”

Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Co Ci w duszy gra”

Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej Bazuna 2021

Festiwal Artystyczny „ Koniugacje”

Przegląd Piosenki Filmowej i Musikalowej

Na jesienną nutę, Kierunek PRZYGODA

Festiwal Piosenki Religijnej i Refleksyjnej

Festiwal „Jeszcze wiruje twoja płyta”

Festiwal Piosenki Patriotycznej

Festiwal Piosenki „Unplugged”

/RK/

O moich zajęciach

Wiek uczestników:
14-18 lat, grupa 10 osób
11-13 lat grupa 8 osób
8-10 lat, 6 osób w grupie
Czas trwania zajęć 45min - 2 h

Zajęcia kierowane do dzieci lubiących kontakt z muzyką i śpiewanie. Celem zajęć jest nauka piosenek oraz podstawy prawidłowego używania aparatu wykonawczego.
Podczas zajęć śpiewamy piosenki z różnych kręgów tematycznych, zależnie od okoliczności (11 listopada, Dzień Babci i Dziadka, Boże Narodzenie itp.)
Pilnujemy prawidłowej postawy, pracujemy nad dobrych oddechem i dykcją. Forma zajęć jest dość zróżnicowana, począwszy od ćwiczeń wokalnych, poprzez naukę tekstu (często w formie zabaw) oraz pracę z mikrofonem, odsłuchami itd.
Pracownia jest w pełni wyposażona - instrumentarium, nuty, sprzęt nagłaśniający.

KEYBOARD:
Zajęcia dostosowane do wieku i stopnia zaawansowania uczestników. Grupy max 3 osobowe. Wiek uczestników to 8+.
Główne cele:
Nauka czytania nut.
Pilnowanie prawidłowej postawy.
Ćwiczenia pamięciowe, wspomagające koncentrację.

Moje sukcesy