biennale wyniki

WYNIKI IV OGÓLNOPOLSKIEGO BIENNALE UCZNIOWSKIEJ SZTUKI UŻYTKOWEJ

Jury w składzie:
Prof. Jan Kukuła – Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych
im. E. Gepperta we Wrocławiu

Dr hab. Maciej Kasperski, prof. ASP – Wydział Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych
im. E. Gepperta we Wrocławiu

Dr hab. Stanisław Sobota, prof. ASP - Wydział Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych

Bogumiła Katkowska – Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we Wrocławiu

Podczas posiedzenia jury w dniu 25 kwietnia 2018 podjęło decyzję dotyczącą wytypowania prac do ekspozycji podczas IV Ogólnopolskiego Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej.
Na konkurs wpłynęło 138 prac z całej Polski, które zostały wykonane przez dzieci i młodzież
w przedziale wiekowym 9 do 23 lat. Jury zakwalifikowało do wystawy 55 prac.

Do nagrody nominowane zostały prace następujących autorów:
- Julia Kujawska, 12 lat, MDK Gliwice
- Julien Deiu, 12 lat, SP nr 4, Kołobrzeg
- Dominika Puzio, 12 lat, SP nr 6, Kołobrzeg
- Hanna Kaczuk, 11 lat, SP nr 61, Wrocław
- Julia Matujewicz-Niziałek, 16 lat, LO nr 16, Wrocław
- Julia Lipska, 16 lat, Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
- Kinga Masłowska, 13 lat, SP nr 37, Wrocław

Spośród osób nominowanych do nagrody Jury wyłoniło laureata Nagrody Specjalnej ASP Wrocław, którym została Kinga Masłowska z SP nr 37 we Wrocławiu.

Grand Prix IV Ogólnopolskiego Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej Jury wyróżniło Dominikę Puzio ze SP nr 6 w Kołobrzegu.

Osoby, których prace zostały wytypowane do udziału w wystawie zostaną powiadomione mailowo
do 10 maja 2018 r.

Do pobrania: